Pro moju knyžku ‘Ščodenna magija’. Pytannia j vidpovidi

– Čomu prysviačeno ‘Ščodennu magiju’?

Jak v nij i napysano – tvorčosti. Tam vidkryto mechanizmy pryhotuvannia našoho rozumu do impuľsu, jakyj my možemo vtilyty u ščoś nove. Ce je vychodom iz pastky povsiakdennosty i zahalom – iz toho pekla, de znachodyťsia liudstvo.

– Jak tryvala robota nad knyžkoju?

Knyžka pysalasia z 2012 po 2016 rik. Ideja zjavylasia raniše j spočatku vyhliadala jak parodija na Paulo Koeľjo, ščo odnak mala b vlasnu, oryginaľnu dumku j zmist. Dali ja vidkynuv parodijnisť i oblyšyv Koeľjo u spokoji, knyžka nabrala šyršoho zvučannia – v nij je aliuziji na bahatioch avtoriv čy pohliady, pidchody do žyttia ta joho interpretaciji – i sfokusuvalasia na tvorčosti – samorušijnij syli, ščo je i pryznačenniam našym, i šliachom.

– Knyžka – to niby posibnyk dlia pratjekabudd?

Tak, pratjekabudda – liudyna, ščo vže dostemenno znaje, naviščo vona žyve. Pytannia lyšajuťsia v neji technični: jak vtilyty mudrisť i staty liubovju? Knyžka daje niby kupu kliučiv do dverej pervisnoho raju – možlyvo komuś ci kliuči prydaduťsia. Možlyvo, chtoś, otrymavšy novyj rakurs bačennia, znajde dlia sebe ostannij ‘pazl’, ščo joho brakuvalo dlia cilkovytoho mechanizmu. Knyžka – nadchnennyk; ja sam, vidkryvšy jiji, otrymuju sylu.

– A liudiam, ščo ne vyznačeni poky u žytti, cia knyžka dopomože?

Vona dasť poštovch, začepyť jakiś struny i, možlyvo, stane tramplinom do samousvidomlennia. Pryčomu čytač ne obovjazkovo z neju pohodžuvatymeťsia – ale cej joho vidruch uže matyme čitkyj napriamok, nove vidčuttia, i liudyna skorše natrapyť na sebe.

– Tož čytačam – vidkryttiv!

Čytajte, ale ne stavte knyžku sobi za vzireć. Vzircem je dija, je čyn – vaš, osobystyj – ščo prychodyť iz bačennia suti. Ščasty!

‘Ščodennu mahiju’ možna bezkoštovno zavantažyty tut.

Опубліковано у Блоґ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь